Strona Główna Unixy.pl
Internetowe forum na temat systemów GNU/Linux Unix

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie do konta itp.). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Poprzedni temat «» Następny temat
Migracja Thunderbird/klient poczty na Ubuntu/debian server
Autor Wiadomość
warkris

Wysłany: 2009-10-22, 20:22   Migracja Thunderbird/klient poczty na Ubuntu/debian server

Witam,
Przepraszam ze troche to offtopic ale mam zadanie do wykonania nie zajmuje sie na codzien systemami itp historiami zdecydownie bardziej tym co po pomiedzy nimi sie znajduje ale do rzeczy:
Jest mała firma ktora ma kilku osobowy office i ta firma sie przyzwocie rozwija i postanowili sobie zafundowac serwer na Ubuntu (choc to nie jest przesadzone ze to ubuntu wlasnie bedzie ) na ktorym beda uslugi takie jak serwer plikow , server wydruku i poczty , wszystko to na jednej maszynie bo to kilka osob tylko.I jest sobie osoba ktora uzywala laptopa i desktop gdzie byl/jest zainstalowany Thunderbird i teraz ta osoba ma taka sytuacje ze ma czesc poczty z kilku lat na jednym komputerze a czesc na drugim i teraz pytanie.

Czy moglby mi ktos z kolegow zasugerowac w jaki najprostrzy z mozliwych sposobow tą poczte moglbym "uporzadkawac" tzn doprowadzic do sytuacji w ktorej mam sume z tych dwoch klientow bez duplikatów. nie wiem sa moze jakies programy do tego celu , szukalem oczywiscie w google ale bez wiekszych rezultatow.

Kolejny krok- tak to widze , chcialbym jakos te pliki thunderbirdowe przekonwertowac na format akceptowalny przez serwer pocztowy na ubuntu/debian no i umiescic je na serwerku pocztowym

Chlopaki sorry za moze nie co laicki temat , mam taki problrem wlasnie pytam tych co wiedza wiecej w temacie. z gory dziekuje za pomoc i wyrozumialosc.

olka 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-10-23, 08:10   

Jeśli chodzi o pierwszy krok ("suma klientów bez duplikatów") to nie widzę większych problemów, właśnie w ramach rozrywki zasymulowałam sobie taką sytuację.

Ale skoro o pomoc prosisz tylko kolegów...

Maciek_Rutecki 
Administrator

JID: bc547@jabber.gda.pl
Wysłany: 2009-10-23, 20:27   

warkris napisał/a:
Czy moglby mi ktos z kolegow zasugerowac w jaki najprostrzy z mozliwych sposobow tą poczte moglbym "uporzadkawac" tzn doprowadzic do sytuacji w ktorej mam sume z tych dwoch klientow bez duplikatów. nie wiem sa moze jakies programy do tego celu , szukalem oczywiscie w google ale bez wiekszych rezultatow.

Jak Olka napisała, to robi się bez żadnych problemów. Podpowiedź: dodatki do Thunderbirda.

warkris napisał/a:
Kolejny krok- tak to widze , chcialbym jakos te pliki thunderbirdowe przekonwertowac na format akceptowalny przez serwer pocztowy na ubuntu/debian no i umiescic je na serwerku pocztowym

Możesz to rozwinąć?

warkris

Wysłany: 2009-10-23, 22:26   Migracja ...

Czesc, no to na początek publicznie muszę przyznać popelnilem niezłe Fopa fakt moja wina moja bardzo wielka wina wszystkie KOLEZANKI(wszczegolnosci kolezanke Olke) na tym forum przepraszam za taki nie takt - sie nie powtorzy :oops: , dobra nawet mogę przyjąc kare jakąs np 100 przsiadow albo obiegne Pałac Kultury albo co.

Wracajac do tego mojego przepadku to mam swiadomosc tego ze pytania ktore zadaje są moze "troche"smieszne ale nie zajmuje sie tym na codzien (ale mam Thunderbirda na swoim laptopku :) )i wyszedlem z zalozenia ze moze mozna duzo prosciej to zrobic niz mi przychodzi do glowy poprostu moze ktos to juz robil, ja w tej firmie uruchomilem kiedyc tam CUCM Express z xx ip phonami pomiedzy halami produkcyjnymi i tym sie zajmuje na codzien tyle ze wiekszej skali ze sprzetem firmy na C czy Avaya, a ze moje relacje z wlascielami sa troszke inne niz stricte uslugodawca-uslugobiorca postanowilem im tam pomoc samemu zwracajac sie o pomoc na tym forum.

Dzieki sa sugestie dotyczaca dodatkow sprawdze o co w tym chodzi.

Co do pytania Kolegi Macka , to sam mam nie co mglista koncepcje co do tego co i jak(poza samba ktora mi sie zdarzylo kiedys juz tam robic porukrotnie pewnie basic of basic setup).
Wiec Ubuntu ma serwer pocztowy i chcialem tam jakos automagicznie przeniesc te "zreorganizowane pliki z Thunderbubirda (nie wiem jeszcze jaki format plikow obsluguje ten serwer pocztowy itd) tak ze wogole to zagwostka jest robie to jak mam poprostu czas.Mam nadzieje ze daje sie to jakos przekonwertowac (mam pewne doswidczenia z exchange bo to colaboruje z ciscowym unity i tam mozna takie historie robic tzn wrzucic jakis nawy plik itd. )

Teraz najciekawsze dzisiaj doszedlem do wniosku ze najlepiej byloby zeby ten serwer poczty robil za proxy pomiedzy ISP/hosting a klientem tzn ISP/hosting POP3,SMTP--- Server pocztowy na Ubuntu -----klient/IMAP . Dziwaczne to rozwiazanie troche ale byloby optymalne z mojej perspektywy. No ale chodzi o to zeby poczta lezala u nich na serwerze a nie kompach. Pytanie czy to daje sie zrobic na Ubuntu z serwerem pocztowym ktory tam jest . Nic nie sprawdzalem/czytalem jeszcze
Za wszelkie sugestie rady Kolezanką i Kolegą bede wdzieczny

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez warkris 2009-10-23, 22:29, w całości zmieniany 2 razy  

Maciek_Rutecki 
Administrator

Wysłany: 2009-10-24, 08:45   

warkris napisał/a:
Wiec Ubuntu ma serwer pocztowy i chcialem tam jakos automagicznie przeniesc te "zreorganizowane pliki z Thunderbubirda (nie wiem jeszcze jaki format plikow obsluguje ten serwer pocztowy itd) tak ze wogole to zagwostka jest robie to jak mam poprostu czas.

Najpierw zobacz co za "serwer pocztowy" posiadasz. Nadal nie łapię idei przeniesienia e-maili z programu pocztowego na serwer. Po kiego?

warkris napisał/a:
Teraz najciekawsze dzisiaj doszedlem do wniosku ze najlepiej byloby zeby ten serwer poczty robil za proxy pomiedzy ISP/hosting a klientem tzn ISP/hosting POP3,SMTP--- Server pocztowy na Ubuntu -----klient/IMAP .

Z serwerami poczty za dużo do czynienia nie mam, ale wątpię żeby to było niemożliwe z najpopularniejszymi rozwiązaniami pod Linuksa (Fetchmail?).

warkris napisał/a:
porukrotnie pewnie basic of basic setup

warkris napisał/a:
colaboruje z ciscowym unity

Na tym forum obowiązuje polski albo (opcjonalnie) angielski. Nie chodzi tutaj nawet o to czy Czytelnik zrozumie, co autor miał na myśli, ale fakt czystości języka i pewnej konsekwencji w jego używaniu.

warkris

Wysłany: 2009-10-31, 00:19   

No fakt popelnilem tu kilka jezykowych "dziwolągow" , jasne jest forum , regulamin i nalezy sie do niego stosowac ,wracajac do glownego wątku bede wdzieczny za nazwe tego dodatku do thunderbirda ktory umozliwi mi rozwiazanie wczesniej przedsdstawionego problemu tzn polaczenie dwoch kont pocztowych w jedno i wyeliminowanie duplikatow . przegladalem dodatki na stronie Mozilli ale nic mi nie wpadlo w oko widocznie przeoczylem , tak czy siak bede wdzieczny kolezanka i kolega za sugestie/nazwy tego dodatku.

pozdr.

Maciek_Rutecki 
Administrator

Wysłany: 2009-10-31, 20:49   

https://addons.mozilla.org/pl/thunderbird/addon/4654

warkris

Wysłany: 2009-11-01, 14:39   

Dziękuje za wskazanie tego dodatku.
pozdrawiam

Odpowiedz do tematu