Strona Główna Unixy.pl
Internetowe forum na temat systemów GNU/Linux Unix

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie do konta itp.). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Maciek_Rutecki
2009-05-25, 21:24
Tablet PC - jaki linux to obsłuży?
Autor Wiadomość
przch 
przch

Wysłany: 2008-06-21, 23:41   Tablet PC - jaki linux to obsłuży?

Witam,
Na początek powiem, że mam znikome pojęcie o linuksie, więc proszę o wyrozumiałość :)

Niedawno kupiłem sobie HP Paviliona tx2110us - 12" tablecik.

Problem:
MS Vista :)

...a tak dokładniej:
Mimo sporej ilości ramu i w miarę dobrego procka osiągi tej zabawki są marne - Vista zamula go na maxa :( (( dlatego chciałbym spróbować jakiejś linuxowej alternatywy!

Na stronie producenta nie ma niestety żadnej wzmianki o dostępności jakichkolwiek sterowników pod linuxa, co gorsze, nawet dla xp nie ma sterów do grafiki, nie mówiąc już o ekranie dotykowym który jest chyba najważniejszą funkcją tego urządzonka... (pełen pakiet softu jest tylko dla Visty :/ )

1. Czy jest na to jakiś ratunek? Jakieś "uniwersalne" sterowniki, które pozwolą linuxowi obsłużyć ten hardware?
2. Jaki linux proponujecie do zastosowań inżynierskich - tak żeby można odpalić sofcik typu autocad, proengineer lub unigraphix...

Z góry dziękuję za wsparcie!
Pozdro!
Przch

michal
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-22, 00:22   

Dam Ci dobrą radę - nie baw się w Linuksa. Na pewno znajdziesz sterowniki do tego sprzętu dla XP gdzieś na necie a z Linuksem będziesz miał tylko i wyłącznie same problemy - lubisz spędzać weekendy na kompilowaniu sterowników do karty dźwiękowej/graficznej etc?

Jeśli chodzi o CAD'y dla Linuksa, to tutaj masz listę http://www.tech-edv.co.at/lunix/CADlinks.html

Dlatego proponuję przestać sobie zawracać głowę tym systemem.

BTW. Vistę podobno da się odchudzić za pomocą nLite. Możesz też powyłączać bajery - ja na wszystkich Windowsach używam interfejsu graficznego z Win95.

wernii 

Wysłany: 2008-06-22, 23:45   

michal napisał/a:
Dam Ci dobrą radę - nie baw się w Linuksa. ......

Niezły wpis Panie Michał :-) byle tak dalej ....

michal
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-23, 13:50   Re: Tablet PC - jaki linux to obsłuży?

przch napisał/a:

Problem:

Vista nie jest taka zła jak ją malują (przynajmniej po wrzuceniu wszystkich aktualizacji). Po wyłączeniu irytującego UAC gra i trąbi zespół kombi. Wersja, którą miałem na początku była zawalona różnymi śmieciami, bo HP lubi dostarczać systemy z różnymi dodatkami na partycji recovery. Ale po wywaleniu partycji recovery i normalnej instalacji zwykłej wersji systemu bez dodatkowych śmieci, Vista wydaje się być całkiem fajnym systemem :) .

Więc proponuję załatwić płytkę instalacyjną Visty, numer seryjny jest na podwoziu laptopa/tabletu i zainstalować własną wersję Visty. Sterowniki są na stronie HP.

webnull 
~/

Wysłany: 2009-05-25, 15:02   Re: Tablet PC - jaki linux to obsłuży?

michal napisał/a:
przch napisał/a:

Problem:

Vista nie jest taka zła jak ją malują (przynajmniej po wrzuceniu wszystkich aktualizacji). Po wyłączeniu irytującego UAC gra i trąbi zespół kombi. Wersja, którą miałem na początku była zawalona różnymi śmieciami, bo HP lubi dostarczać systemy z różnymi dodatkami na partycji recovery. Ale po wywaleniu partycji recovery i normalnej instalacji zwykłej wersji systemu bez dodatkowych śmieci, Vista wydaje się być całkiem fajnym systemem :) .

Więc proponuję załatwić płytkę instalacyjną Visty, numer seryjny jest na podwoziu laptopa/tabletu i zainstalować własną wersję Visty. Sterowniki są na stronie HP.

Nie podzielam zdania że Wista jest fajnym systemem, mam Wistę i Ubuntu 9.04, Wine lepiej radzi sobię z grami niż sama Wista ( oczywiście mowa o natywnych grach na Windows ).

Pozdrawiam, WebNuLL

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi